Laulaja Jari Sillanpää on loukannut itsensä. Asiasta kertoi muiden muassa viihdesivusto Uuno tietoihinsa perustuen.

Laulaja oli nähty kaupungilla ikävässä tilanteessa. Hän oli ilmeisesti kaatunut ja vammoja oli tullut. Kädessä oli verta ja sitä oli päätynyt myös päähän asti.

Ohilkulkijoille Sillanpää vakuutteli olevansa kunnossa. Hän ei kuitenkaan oikein näyttänyt pääsevän ylös maasta, ja hänelle tarjottiin apua.

Paikalle soitettiin apua ja Sillanpää kuljetettiin tiettävästi tarkistuttamaan vammojaan. Tapaus sattui viikonloppuna Helsingissä.

Sillanpäällä on tänä kesänä useita esiintymisiä, hän on muiden muassa Tangomarkkinoiden yksi artisteista. Tiedossa ei ole vaikuttaako loukkaantuminen hänen esiintymisiinsä.

Myöhemmin Sillanpää on kertonut julkisuuteen, että kaikki on hyvin ja kiitellyt avusta.

Edit. klo 18.45. Lisätty tieto laulajan kommenteista ja siitä ettei hän ollut loukannut päätään.